Turystyka Susiec
Najnowszy Album

Konkurs Bożonarodzeniowy


W naszej galerii posiadamy juz 9910 zdjec!

Kargul i Pawlak
Kargul i Pawlak
Znajdziesz nas na Facebooku, GOK SUSIEC
Grabowiczanki

 

Grabowiczanki


Zespół śpiewaczy „GRABOWICZANKI” z Grabowicy

 

Zespół działa od 1969 roku.  Jego założycielem jest ks Tadeusz Sochan proboszcz Parafii w Górecku Kościelnym, a kierownikiem zespołu jest Halina Szymańska.

 

Zespół uświetnia swoimi występami uroczystości na szczeblu gminnym, oraz reprezentuje gminę Susiec na szczeblu: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia w tym m in.:

- jest laureatem  eliminacji rejonowych w Krasnobrodzie i występ 18.01.2014  r. w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek  w Będzinie,

- jest trzykrotnym  laureatem Festiwalu Pieśni o Roztoczu,

- ma na swoim koncie wszystkie różańce z Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku (II miejsce 2011r., I miejsce 2012r.,  III miejsce 2013 r.),

- 1994 r. i 2004 r. wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz występ na scenie Kazimierskiej po eliminacjach w Suścu i w Lublinie w 2012 r.

- 29.06.2008 – występ dziewcząt z zespołu z Panią Janiną Kowalczuk na Festiwalu w Kazimierzu – wyróżnienie w kategorii duży-mały.

- 23. 04. 2016r. – wyróżnienie na Międzypowiatowych Eliminacjach do  50. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. 

 

W latach 70-tych zespół wykonał obrzęd weselny w swojej miejscowości, za który otrzymał nagrodę Ministra Kultury.

[GALERIA ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH]