Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
  • Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
  • Image 07
  • Image 08
  • Image 09
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Kultura ludowa i tradycyjna - MKiDN 2018

XVII Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu

Spot promocyjny

Spot promocyjny
XVII Transgranicznego Festiwalu Pieśni o Roztoczu

W dniach 28-29 lipca 2018 r. na placu GOK w Suścu odbył się XVII Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu organizowany przez Wójta Gminy Susiec- Zbigniewa Naklickiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. Patronat Honorowy został objęty przez Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz Starostę Powiatu Tomaszowskiego Jana Kowalczyka. Współorganizatorami festiwalu byli: Urząd Marszałkowski w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. Patronat medialny: Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Lokalna Grupa Działania „ Roztocze Tomaszowskie”, oraz LOT Roztocze.

Festiwal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu: Kultura Ludowai Tradycyjna 2018 - na projekt pt. XVII Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu.
W sobotę Dyrektor GOK Susiec - Joanna Kowalczuk powitała zebranych gości oraz uroczyście otworzyła Festiwal,a imprezę poprowadziła Monika Bondyra – pracownik GOK. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP w Tomaszowie Lubelskim pod batutą mjr Bogdana Pałczyńskiego. Następnie wystąpiła Orkiestra Dęta Freudenstadt z Niemiec pod batutą Rainera Neher. Wieczorem rozpoczęły się koncerty zespołów: Roxait i Faster,a gwiazdą pierwszego dnia Festiwalu był zespół „Shantel”. Dyskotekę pod gołym niebem poprowadził DJ SWEETU.

Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się od konkursowego przeglądu zespołów i kapel folklorystycznych z Roztoczai Ukrainy, podczas którego zaprezentowało się 13 zespołów i 1 kapela. Jury w składzie: Artuch Sępoch – Dyrektor WOK w Lublinie i Lilla Walczak- Wicedyrektor do spraw dydaktycznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim po wysłuchaniu zespołów i kapel przyznało:w kategorii Piosenka o Roztoczu – I miejsce zespół „Wójtowianie” z Krasnobrodu, II miejsce zespół „Parzanki” z Paar, III miejsce „Kwiaty Roztocza” z Gminy Susiec. Wyróżnienie przyznano zespołowi „Jarczowianki”

z Jarczowa. W kategorii Piosenka o Roztoczu- I miejsce zespół „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa, II miejsce Tomaszowska Kapela Podwórkowa, III miejsce Męski Zespół „Płomień” z Tomaszowa Lubelskiego. Wyróżnienie przyznano zespołowi „Marase” z Bełżca. Wszystkim zespołom wręczono dyplomy, statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz Wójta Gminy Susiec.

Podczas Festiwalu przeprowadzony został Konkurs „Bezpieczne Wakacje” zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Lubelskim i Posterunek Policji w Suścu. W konkursie w kat. dzieci starsze przyznano: I miejsce Kinga Wąchoła, II miejsce Przemek Soluch, III miejsce Dominik Durda, a w kat. dzieci młodsze I miejsce Tereska Szelewicz, II miejsce Aleks Kowalczuk, III miejsce Oliwka Furgała. Nagrody rzeczowe ufundował Wójt Gminy Susiec.
 
Drugiego dnia Festiwalu odbyły się również koncerty w wykonaniu Khrystyny Strutynskiej i Dimka Jr & Khos Project Accordbeats z Ukrainy. Gwiazdą Festiwalu był zespół „Baciary”, a Gwiazdą wieczoru zespół „Brathanki”. Oba zespoły świetnie bawiły naszą niezawodną publiczność. Do końca imprezy dyskotekę poprowadził DJ PEPO. Na Festiwalu twórcy ludowi i wystawcy prezentowali swoje wybory rękodzielnicze,
a Koła Gospodyń Wiejskich z Paar
i Grabowicy częstowały regionalnymi przysmakami.

Galeria zdjęć

Informator Turystyczny
Muzeum pożarnictwa w Oseredku
Najnowszy album
Spotkanie z wolontariuszami

W naszej galerii posiadamy
zdjęć!
Kargul i Pawlak
Polub nasz profil na Facebook
Bądź zawsze na bieżąco