Notice: Trying to access array offset on value of type null in /includes/classes/PHPFusion/Locale.inc on line 44
Równać Szanse 2021 - "Magiczny wieczór na zamczysku" - Gminny Ośrodek Kultury w Suścu
  • Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
  • Image 07
  • Image 08
  • Image 09
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Równać Szanse 2021 - "Magiczny wieczór na zamczysku"


Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w projekcie pt. "Magiczny wieczór na zamczysku" w ramach konkursu "Równać Szanse - Małe Granty" w programie "Równać Szanse 2021" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civic Polonus. Rekrutacja trwa do 9.09.2021 r. Zapisy w GOK Susiec.
Realizacja projektu to spotkania, wyjazdy, spływ kajakowy, wystawienie legendy o Tanewie, warsztaty w pracowni ceramicznej i wiele, wiele ciekawych atrakcji.
Czekamy na WAS!


Relacje z przebiegu projektu „Równać Szanse 2021”
pt. „Magiczny wieczór na Zamczysku” cz.1

Gminny Ośrodek Kultury w Suścu od września realizuje projekt pt. ”Magiczny wieczór na zamczysku”.
W projekcie uczestniczy 13 osobowa grupa młodzieży z klas VII i VIII.
Młodzież aktywnie działa w projekcie i realizuje zadania projektowe w miesiącu wrześniu i październiku: spotkali się z zespołem Grabowiczanki i uczyli się piosenki o Roztoczu, spotkali się z panią  Ewą Monastyrską redaktor Katolickiego radia Zamość i opowiedzieli o swoim projekcje, zorganizowała spływ kajakowy po rzece Tanwi, młodzież włączyła się do akcji „Noc Bibliotek”, spotykają się w GOK i układają scenariusz na świętowanie projektu, spotykają się z rodzicami i wspólnie projektują kostiumy do legendy o Tanewie, byli w Krasnobrodzie na warsztatach w pracowni ceramicznej „Warto bo z Roztocza” gdzie ulepili z gliny postać Tanewy, główną bohaterkę ich projektu, zorganizowali spotkanie z podleśniczym Krzysztofem Malcem na którym dowiedzieli się ciekawostek o „Zamczysku”. Oprócz realizacji zadań projektowych młodzież wspólnie spędza czas i tworzą świetną grupę, którą połączył wspólny projekt i jego realizacja.

Zdjęcia


Relacje z przebiegu projektu „Równać Szanse 2021”
pt. „Magiczny wieczór na Zamczysku” cz.2

W miesiącu listopadzie i grudniu młodzież całą parą ruszyła do roboty, zorganizowali wyjazd edukacyjno-integracyjny do Zamościa, po raz drugi odwiedzili pracownię ceramiczną w Krasnobrodzie. Dodatkowo udało im się zwiedzić Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim, zorganizowali spotkanie z Komendantem Gminnej Straży Pożarnej w Suścu, odbyło się kilka spotkań z mamami na których zostały upiększone kostiumy Tanewy i Gołdapa. Sami zaprojektowali szablony na koszulki i na spotkaniu z grafikiem komputerowym wydrukowali je na koszulkach.

Zdjęcia


Radio

Podsumowanie projektu „Równać Szanse 2021”
pt. „Magiczny wieczór na Zamczysku”.

W niedzielę 23 stycznia 2022 r. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące pół roczny projekt pn. „Magiczny wieczór na Zamczysku”, było to zadanie realizowane w ramach projektu Równać Szanse 2021 Program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Civis Polonus. Projekt trwał od września 2021 r. do stycznia 2022 r, w którym uczestniczyła 13 osobowa grupa młodzieży z klas siódmych i ósmych: Sandra Caryk, Łukasz Gałan, Michał Gałan, Jakub Gęborys, Sandra Kołodziejczyk, Karol Korkosz, Amelia Koper, Agata Kudyba, Paula Litwin, Miłosz Łasocha, Aleksandra Marek, Amelia Nieścior, Kamil Gałan.
Podsumowanie projektu odbyło się niedaleko Wzgórza Zamczysko, gdzie na początku wszystkich zaproszonych gości przywitała Dyrektor GOK Susiec – Joanna Kowalczuk, a swoją obecnością zaszczycili nas następujące osoby: Wójt Gminy Susiec - Zbigniew Naklicki, Przedstawiciele Nadleśnictwa Józefów: Dariusz Haczykowsi i Mateusz Przepaśnik, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suścu - Janusz Kiecana, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Wioletta Litwin, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy - Rafał Bodys, Prezes Spółdzielni Warto Bo z Roztocza - Magdalena Drożdż, Zespól „Grabowiczanki” pod kierownictwem Haliny Szymańskiej, Krzysztof Łagowski – przewodnik naszej pieszej wycieczki z GOK oraz rodzice, dziadkowie, babcie, mieszkańcy i turyści.
Po oficjalnym przywitaniu młodzież przedstawiła swoje widowisko pt. „O nadobnej Tanewie i rycerzu Gołdapie” oraz wszystkie działania , które były realizowane w czasie trwania projektu. W przedstawieniu również brał udział zespół Grabowiczanki , śpiewając kilka piosenek o Roztoczu. Młodzież zebrała zasłużone brawa i gratulacje. Ciepłe słowa w kierunku naszej młodzieży padły z ust Wójta Gminy Susiec - Zbigniewa Naklickiego, który pogratulował wszystkich działań i podziękował za odtworzenie legendy o Tanewie również koordynatorowi projektu – Grażynie Jarosz.
Na koniec młodzież serdecznie podziękowała wszystkim wspierającym i pomagającym w realizacji zadań projektowych między innymi Wójtowi Gminy Susiec, Nadleśnictwu Józefów, Dyrektor Joannie Kowalczuk wraz z pracownikami GOK, Zespołowi Grabowiczanki, Krzysztofowi Malec, Annie i Mateuszowi Zawiślak, Szczepanowi Łasocha, Warto Bo z Roztocza, Koordynatorowi Projektu Grażynie Jarosz, Krzysztofowi Łagowskiemu. Uwieńczeniem spotkania był pyszny tort i ognisko na którym były pieczone kiełbaski. Projekt się skończył, ale zostanie zawsze w pamięci uczestników.
Projekt zrealizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Suścu.

Zdjęcia

Promocja w prasie:
Kronika Tygodnia
Tygodnik Zamojski


Informator Turystyczny
Muzeum pożarnictwa w Oseredku
Najnowszy album
Dzień Ojca Klub Seniora

W naszej galerii posiadamy
zdjęć!
Kargul i Pawlak
Polub nasz profil na Facebook
Bądź zawsze na bieżąco