Turystyka Susiec
Najnowszy Album

Gminne Święto Seniora 2017

W naszej galerii posiadamy juz 9715 zdjec!

Znajdziesz nas na Facebooku, GOK SUSIEC
KINO POD GWIAZDAMI - inicjatywa lokalna zespołu Sopocka Nuta z Majdanu Sopockiego Drugiego
  • Data dodania: 23 paź 2017

Kino pod gwiazdami” z inicjatywy lokalnej zespołu Sopocka Nuta z Majdanu Sopockiego Drugiego dofinansowanej  z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2017 z realizacji projektu przez Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, II części zadania pt. „To my wszyscy tworzymy kulturę”.

Głównym punktem inicjatywy były projekcje filmowe, które odbyły się 26.08.2017r. przy plaży na molo w Majdanie Sopockim. Dla dzieci wyświetlono film pt. „Amazonia. Przygody Małki Sai” natomiast dla dorosłych komedie pt. "Za jakie grzechy dobry Boże". Seanse Kina pod Gwiazdami spotkały się z gorącym przyjęciem. Na pokazy przyszło mnóstwo osób, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Dla odwiedzających KINO POD GWIAZDAMI przygotowany został konkurs wiedzy filmowej, malowanie buź dla najmłodszych oraz wieczorem puszczanie latających lampionów. Czas pomiędzy projekcjami umilał zespół „ Sopocka Nuta”.

Kolejnym punktem inicjatywy były warsztaty fotograficzce dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez Aleksandrę Adamczuk w dniu 27.09.2017r. w świetlicy wiejskiej w Majdanie Sopockim Drugim. Na zajęciach tych uczestnicy poznali podstawowe i zaawansowane techniki fotograficzne, zarówno cyfrowe jak analogowe. Uczestnicy zapoznali się wybranymi wiadomościami z zakresu historii fotografii, teorii fotografii, podstawami optyki, z zagadnieniami związanymi z budową aparatów oraz  klasyfikacją obiektywów. Jednym z elementów warsztatów była sesja plenerowa dla dzieci i młodzieży wykonana prze instruktora. Udział w tych warsztatach przyczynił się do rozwijania u dzieci i młodzieży zainteresowania fotografią poprzez naukę i zabawę, na rozwój inwencji, wyobraźni i wrażliwości poprzez własną aktywność twórczą, na dostrzeganie piękna otaczającego świata, nabycia chęci uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych.

Podsumowaniem całej inicjatywy był konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. RODZINA W KINIE przeprowadzony w dniu14.10.2017r. w Filii bibliotecznej w Majdanie Sopockim Drugim znajdującej się świetlicy wiejskiej. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z Majdanu Sopockiego i okolic. Pracę może było wykonywać w dowolnej technice plastycznej. Komisja w składzie: Przewodniczący –Joanna Kowalczuk, członek komisji – Monika Biała członek komisji –Paweł Caryk przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach: I grupa – kategoria wiekowa 3-7 lat , II grupa – kategoria wiekowa 8 lat, III grupa – kategoria wiekowa 12 lat. W tym dniu nastąpiło uroczyste wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz nagród.

Udział w konkursie dał możliwość dzieciom i młodzieży rozwijania kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej. Wpłynął na wzbogacanie warsztatu plastycznego uczestników i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. Przyczynił sie do promowania osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie.

Podsumowując inicjatywę możemy stwierdzić, że projekt wpłynął na integrację mieszkańców Majdanu Sopockiego, pobudził ich aktywności, poprzez stworzenie miejsca spotkań w postaci Kina Pod Gwiazdami, udziału dzieci , młodzieży i dorosłych w warsztatach fotograficznych jak również udziału w konkursie plastycznym. Potrzeba działania, decydowania we wspólnych przedsięwzięciach, wzmocniła więzi społeczne. Przyczyniła się do zwiększenia atrakcyjności miejscowości oraz integracji międzypokoleniowej. Z naszych obserwacji wynika, że ludzie chcą się spotykać i wspólnie spędzać czas .

W imieniu organizatorów dziękujemy za zaangażowanie zespołowi Sopocka Nuta z Majdanu Sopockiego Drugiego , rodzicom i wszystkim którzy pomagali nam w realizacji inicjatywy.

Kwota w wysokości 3500 zł została dofinansowana z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.

Opracowała: Kamila Sobolewska

Zobacz wszystkie zdjecia (86)
dsc_0091_t1.jpg dsc_0094_t1.jpg dsc_0096_t1.jpg
dsc_0097_t1.jpg dsc_0100_t1.jpg dsc_0105_t1.jpg