Turystyka Susiec
Najnowszy Album

Opłatek w Klubie Seniora


W naszej galerii posiadamy juz 10349 zdjec!

Kargul i Pawlak
Kargul i Pawlak
Znajdziesz nas na Facebooku, GOK SUSIEC
ZRÓBMY COŚ WSPÓLNIE - działania integrujące mieszkańców Grabowicy
  • Data dodania: 23 paź 2017
ZRÓBMY COŚ WSPÓLNIE - działania integrujące mieszkańców Grabowicy

ZRÓBMY COŚ WSPÓLNIE – działania integrujące mieszkańców Grabowicy” z inicjatywy mieszkańców wsi Grabowica dofinansowanej z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu DOM KULTURY+INICJATYWY LOKALNE 2017 z realizacji projektu przez Gminny Ośrodek Kultury w Suścu w ramach II cz. zadania „To My Wszyscy Tworzymy Kulturę”

 

Inicjatywa mieszkańców Grabowicy „ZRÓBMY COŚ WSPÓLNIE” podzielona była na kilka etapów: założenie Koła Gospodyń Wiejskich, konkurs kulinarny, warsztaty taneczne zumby, warsztat florystyczny, a podsumowaniem tych wszystkich działań i pokazaniem go społeczności lokalnej była impreza w plenerze.

 

Inicjatywa zainspirowała kreatywne, ambitne kobiety do założenia Koła Gospodyń Wiejskich, a w jego założeniu pomogła dyrektor GOK - Joanna Kowalczuk.

Kolejnym etapem inicjatywy był konkurs kulinarny dla dzieci, a także warsztaty taneczne Zumby dla najmłodszych. W konkursie kulinarnym wzięło udział 27 dzieci, które upiekły piękne i pyszne ciasteczka pod opieką członkiń KGW Grabowica. Każdy uczestnik ozdobił swoje wypieki kolorowymi pisakami. Według jury Joanny Kowalczuk, Krzysztofa Lipiana i Marty Łasocha - wszystkie dzieci zasłużyły na wygraną. Również odbyły się warsztaty taneczne Zumby. Dzieci i młodzież na początku były zestresowane lecz po kilku chwilach się rozkręciły i szalały na parkiecie razem z instruktorem.

Podsumowaniem wszystkich etapów inicjatywy była impreza w plenerze podczas, której mogliśmy posłuchać i wspólnie pośpiewać razem z zespołem „Grabowiczanki , zobaczyć pokaz ZUMBY w wykonaniu naszych dzieci, skosztować wypieków konkursowych oraz zobaczyć pokaz gaszenia pożaru przygotowany przez OSP w Grabowicy. Strażacy jak zwykle nie zawiedli przygotowali dla najmłodszych uczestników imprezy konkurs z nagrodami za czołowe miejsca oraz słodycze dla wszystkich. Podczas imprezy wszyscy laureaci konkursu kulinarnego otrzymali również nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Największą radość dzieciom przyniósł „Projekt Marzenie”. W balonie wypełnionym helem zostały umieszczone marzenia dzieci. Wszyscy razem w grupie wypuścili balony w niebo. Radości nie było końca. Marzenia dzieci czekają spełnienia, a może już się spełniły?

Kolejną częścią integracji był mecz międzypokoleniowy dorośli kontra młodzież Na uwagę zasługuje fakt, że podczas rozgrywki żaden z zawodników nie został ukarany karą porządkową.

Cały mecz rozegrany został w formie fair play. W turnieju nie ważny był wynik, ale aspekt integracyjny.

Ostatnią atrakcją tego dnia było kino plenerowe. Ze względu na deszczową pogodę kino zostało przeniesione do świetlicy. Organizatorzy przygotowali film pt: „Moje córki krowy”. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie.

Podczas imprezy nowo powstałe KGW przygotowało poczęstunek dla publiczność, wszyscy mogli spróbować bigosu oraz kompotu z owoców zebranych w naszej miejscowości.

Imprezę prowadziły Amanda Drążek, Magdalena Zub oraz Mariola Zub. Mimo chłodu i deszczu mieszkańcy wsi Grabowica oraz innych miejscowości nie zawiedli organizatorów i bardzo licznie przybyli za co ślicznie dziękujemy.

Inicjatywa została zakończona warsztatami florystycznymi poprowadzone przez Agatę Piwko z pracowni rękodzieła „Agaart”. Zostało stworzonych 5 jesiennych kompozycji do kościoła w Grabowicy. Warsztatom towarzyszyła miła atmosfera, czas wszystkim uczestnikom upłynął bardzo szybko.

 

W imieniu organizatorów dziękujemy za zaangażowanie i pomoc członkiniom z KGW Grabowica, strażakom z OSP Grabowica, zespołowi „Grabowiczanki” z Grabowicy oraz Sołtysowi Dariuszowi Łasocha i Radnemu Krzysztofowi Lipian wsi Grabowica.

 

Kwota w wysokości 3500 zł została dofinansowana z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.

 

Opracowała: Marta Łasocha


Zobacz wszystkie zdjecia (99)
img_0244_t1.jpg img_0256_t1.jpg img_0287_t1.jpg
img_0336_t1.jpg img_0377_t1.jpg img_0380_t1.jpg
img_0401_t1.jpg img_0406_t1.jpg img_0408_t1.jpg
img_0439_t1.jpg img_0445_t1.jpg img_4757_t1.jpg
img_4759_t1.jpg img_4760_t1.jpg img_4762_t1.jpg
img_4763_t1.jpg img_4766_t1.jpg img_4770_t1.jpg
img_4771_t1.jpg img_4783_t1.jpg img_4791_t1.jpg
img_4797_t1.jpg img_4799_t1.jpg img_4807_t1.jpg
img_4833_t1.jpg img_4837_t1.jpg img_4857a_t1.jpg
img_4858_t1.jpg img_4859_t1.jpg img_4860_t1.jpg
Zobacz wszystkie zdjecia (99)