Turystyka Susiec
Najnowszy Album

Opłatek w Klubie Seniora


W naszej galerii posiadamy juz 10349 zdjec!

Kargul i Pawlak
Kargul i Pawlak
Znajdziesz nas na Facebooku, GOK SUSIEC
Święto Pieczonego Ziemniaka i Dzień Dobrosąsiedztwa
  • Data dodania: 14 wrz 2017
Święto Pieczonego Ziemniaka i Dzień Dobrosąsiedztwa

10 Września 2017 roku był wyjątkowym dniem dla mieszkańców Łasoch , dzięki organizatorom Wójtowi Gminy Susiec oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Suścu w ich miejscowości zagościli delegacje z całego powiatu, ale także goście z Ukrainy. „Powiatowe Święto Pieczonego Ziemniaka” wraz z „Dniem Dobrosąsiedztwa” zgromadziło ogromną publiczność


W sali widowiskowej GOK odbyła się część oficjalna, gdzie było spotkanie przedstawicieli władz samorządowych z Polski i Ukrainy na którym Mykola Pasko - Przewodniczący Sokalskiej Rejonowej Rady i Jerzy Wereszczak – Wice Starosta Tomaszowski podziękowali obecnym samorządowcom za owocną współpracę i wręczyli dyplomy Wójtom z gmin Powiatu Tomaszowskiego i Rejonu Sokalskiego. Następnie wszyscy delegaci udali się na część artystyczną do Łasoch. Po występie Szkoły Muzycznej CASIO uroczystość otworzył przemówieniem powitalnym Wójt Gminy Susiec - Zbigniew Naklicki. W tym dniu na scenie wystąpiły dla nas zespoły śpiewacze z Gminy Susiec: „Zagórzanki”, „Parzanki” , „Olszanka”, „Grabowiczanki” oraz zespół z Ukrainy Halickie Wizerunki. Natomiast przy pięknych tradycyjnych piosenkach granych i śpiewanych przez: „ Kapelę Krasnobrodzką” i „Tomaszowską Kapelę Podwórkową” publiczność mogła również potańczyć.


Organizatorzy imprezy przygotowali konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka ” w którym wzięło udział, aż 11 Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy . Komisja po degustacji pysznych potraw miała duży problem z wyłonieniem laureatów konkursu , ponieważ potrawy cechował wysoki poziom kulinarny, wyśmienity smak i atrakcyjne podanie .


Po długich obradach komisja w składzie: Jerzy Wereszczak – Wice Starosta Tomaszowski , Mykoła Pasko – przewodniczący Rady Rejonu Sokalskiego, Eliżbieta Stąsiek – Witkowska – Wójt Gminy Telatyn , Wiktor Prytulko – Dyrektor Asocjacji Gmin Powiatu Sokalskiego , Zuzanna Naklicka – doświadczony szef naszej regionalnej, Polskiej Kuchni, Władimir Czerecin – Wójt Gminy Kuczicy , wyłoniła zwycięską potrawę czyli: „ Pierogi z ziemniakami i czosnkiem niedźwiedzim” przygotowane przez KGW z Rybnicy, natomiast KGW „ Nad Szumami” zostało wyróżnione za „ pączki ziemniaczane z niespodzianką” z kolei „ Rolada Ziemniaczana ‘’ „ Sąsiadek” z Łuszczacza i Róży okazała się najładniejszą potrawą konkursu. Osoby nagrodzone otrzymały dyplomy oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Organizatorów. Tego dnia nie był to jedyny konkurs , komisja w składzie : Joanna Kowalczuk , Danuta Pakosik , Elżbieta Gęborys , Grażyna Jarosz wyłoniła zwycięzców konkursu „ Ziemniaki - Cudaki ‘’ gdzie listę laureatów podajemy w załączniku poniżej. Na Koniec odbyła się zabawa pod gwiazdami poprowadzona przez zespół 4HEVEN. Imprezę niewątpliwie należy zaliczyć do udanych, a to dzięki mobilizacji mieszkańców Łasoch, którzy stanęli na wysokości zadania i wspólnie z organizatorami przygotowali imprezę jakiej dawno nie było w tej miejscowości. DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY.

 

Protokół z konkursu "Ziemniaki Cudaki"


Zobacz wszystkie zdjecia (160)
image001_t1.jpg image002_t1.jpg image003_t1.jpg
image004_t1.jpg image005_t1.jpg image006_t1.jpg
image007_t1.jpg image008_t1.jpg image009_t1.jpg
image010_t1.jpg image011_t1.jpg image012_t1.jpg
image013_t1.jpg image014_t1.jpg image015_t1.jpg
image016_t1.jpg image017_t1.jpg image018_t1.jpg
image019_t1.jpg image020_t1.jpg image021_t1.jpg
image022_t1.jpg image023_t1.jpg image024_t1.jpg
image025_t1.jpg image026_t1.jpg image027_t1.jpg
image028_t1.jpg image029_t1.jpg image030_t1.jpg
Zobacz wszystkie zdjecia (160)