Koncert Scena Mistrzów

W programie 48 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
 w Kazimierzu uwzględniono
Rok Kolbergowski. Podczas festiwalu odbył się koncert Scena Mistrzów,  w którym zaprezentowali się min. artyści ludowi, którzy otrzymali nagrody im. Oskara Kolberga - zasłużonego dokumentalisty i badacza kultury.Wśród występujących na festiwalowej scenie 28 czerwca 2014 r. wystąpiła również Janina Kowalczuk mieszkanka Grabowicy, reprezentująca Gminę Susiec.

Festiwal Pieśni ku Czci Serca Jezusowego

fot. GOK Krynice

Festiwal Pieśni ku Czci Serca Jezusowego.

15 czerwca 2014 r. w Kościele Parafialnym w Krynicach odbył się III Festiwal Pieśni ku Czci Serca Jezusowego. Celem organizatorów była popularyzacja najważniejszych treści muzycznych i sacrum w pieśniach, a także prezentacja zespołów i solistów prowadzących działalność artystyczną. W festiwalu wystąpił zespół „Grabowiczanki” z Grabowicy.

Uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe statuetki i okolicznościowe dyplomy.

[GALERIA ZDJĘĆ]

III JARMARK SUSIECKI

27.04. odbyła się już trzecia edycja Jarmarku Susieckiego przygotowana w ramach "Wielkiej Roztoczańskiej Majówki". Organizatorami imprezy był Wójt Gminy Susiec i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. To pierwsza impreza plenerowa po zimie, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród wystawców, mieszkańców i turystów.

[GALERIA ZDJĘĆ]

XI Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości

Podczas kiermaszu dnia 26 kwietnia swoje stoisko miał również Gminny Ośrodek Kultury w Suścu na którym można było podziwiać rękodzieło wykonane przez Koło Rękodzieła Artystycznego działającego przy filii bibliotecznej w Majdanie Sopockim, oraz Koło Rękodzieła działające przy Bibliotece w Suścu.

Przegląd Pieśni Maryjnej w Łukawcu 2019