Uroczystość Patriotyczno - Religijna w Łosińcu

15 września 2019 r. odbyła się Uroczystość Patriotyczno - Religijna w Łosińcu z Okazji 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim.
Uroczystość rozpoczęliśmy od przemarszu na cmentarz, który poprowadziła Orkiestra Dęta z Łosińca, następnie poczty sztandarowe kombatantów, strażaków, młodzieży, a także harcerze, zaproszeni goście i mieszkańcy.
Na początku zabrał głos Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, który w swoim przemówieniu przypomniał o historii tego miejsca oraz przywitał wielu znamienitych gości wśród których znalazł się Wiceminister Sprawiedliwości - dr Marcin Romanowski, Wicestarosta - Jarosław Korzeń oraz Komendant Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej pułk. -Jacek Kozak.
W części artystycznej usłyszeliśmy młodzież z Józefowa, która zaśpiewała piosenki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łosińca pięknie recytujące patriotyczne wiersze. Msza Św. odprawiona została przez Proboszcza Parafii w Łosińcu ks. Zenona Górę, a kazanie wygłosił do nas Kapelan Wojskowy ks. Kanonik ppłk. Józef Tymczuk. Nad oprawą całej uroczystości czuwała Orkiestra Dęta z Łosińca pod batutą Janusza Kiecany.
Na zakończenie uroczystości zostały złożone wieńce, kwiaty oraz znicze przy pomniku przez wiele delegacji uczestniczące w uroczystości.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2019