Modowe z Ekologią Zmagania

30 czerwca 2019 r. na placu przy zalewie w Majdanie Sopockim, w  upalne popołudnie ,  odbyła się impreza pn. „Modowe z ekologią zmagania”, której organizatorem było Stowarzyszenie „Alternatywy” z  Suśca. Wydarzenie dofinansowane  przez  Europejski  Fundusz  Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie” Zadanie pn. „Modowe z ekologią zmagania”. Współfinansowane ze Środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, działanie „Wsparcie dla rozwoju  lokalnego w ramach inicjatyw LEADER” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt dofinansowany za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”.  Organizator za priorytet postawił sobie  zwiększenie świadomości mieszkańców na temat ekologii i  ochrony środowiska.  Impreza rozpoczęła się od programu dla dzieci z eko-konkursami, eko-zabawami, malowaniem twarzy zabawą z animatorami i szczudlarzem -  pn. „Znalezione, podniesione - przygody Pani Żarówy i Miecia Śmiecia” Ten zabawny program zachęcił dzieci i młodzież do dbania o środowisko.  Dodatkowo  dzieciaki mogły skorzystać ze zjeżdżalni, dmuchańców, basenu z kulami wodnymi. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć  pokazu mody ekologicznej w wykonaniu  dzieci               i młodzieży z terenu gminy Susiec – finalistów eliminacji gminnych oraz seniorów z klubu „ Pora Dla Seniora”.  To, w co były ubrani modele, robiło naprawdę niesamowite wrażenie. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne upominki. Następnie przyszedł czas na część muzyczno-taneczną – wystąpiły zespoły śpiewacze: : „Sopocka Nuta” z Majdanu Sopockiego, „Grabowiczanki” z Grabowicy z bogatym, różnorodnym repertuarem. Odbył się koncert zespołu „Faster” oraz „Mus!”. Niecodzienną  atrakcją był występ teatru ognia „Bohema” z widowiskowym tańcem z ogniem w kozackim klimacie.  W programie imprezy  znalazły się również: stoiska twórców ludowych z  rękodziełem,  stoiska KGW z potrawami regionalnymi i przepysznymi wypiekami. Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka  pod gwiazdami  z DJ Adamuss-em. Partnerami imprezy był Wójt Gminy Susiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, patronat medialny Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie”.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2019