Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
  • Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
  • Image 07
  • Image 08
  • Image 09
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu
Powitanie
Witaj na oficjalnej stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu.

WIECZÓR KOLĘD 6 stycznia 2014 r.

WIECZÓR KOLĘD
Sala widowiskowa GOK-u w Suścu okazała się 6 stycznia br. podczas organizacji Wieczoru Kolęd, za mała by pomieścić tak przybyłą licznie na tę okazję publiczność i wszystkich zaproszonych gości. Imprezę rozpoczęto od pięknej kolędy pt. „Uciekali”, która wprawiła  słuchaczy w magiczny nastrój. Następnie Wójt Gminy Susiec – Franciszek Kawa przywitał gości przybyłych na ten wieczór wśród których byli: Ks. Zenon Góra- Proboszcz Parafii Łosiniec, Ks. Krzysztof Śniosek  Proboszcz Parafii   Majdan Sopocki, Ks. Tadeusz Sochan – Proboszcz Parafii Górecko Kościelne, Przewodniczący Rady Gminy Susiec – Wiesław Ćmiel wraz z radnymi i sołtysami, zastępca Wójta – Janusz Oś, Sekretarz Gminy – Tadeusz Suski , kierownicy i dyrektorzy  podległych instytucji, zespoły śpiewacze, orkiestrę, harcerzy i wszystkich zgromadzanych na sali.  

W czasie Wieczoru Kolęd była okazja do wspólnego kolędowania tych nowoczesnych i tradycyjnych kolęd i pastorałek, wspólnie z wykonawcami: Orkiestrą Dętą działającą przy Parafii Łosiniec i Zespołem Muzycznym  działającym przy ZSP w Suścu pod kierownictwem Janusza Kiecany – Dyrektora ZSP w Suścu, Uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grabowicy,  zespołem „Jutrzenka” z Ciotuszy Nowej, „Zagórzanki” z Łuszczacza, „Sopocka Nuta” z Majdanu Sopockiego,  zespół z Paar oraz pani Janina Kowalczuk i 10 DH „Traperski Krąg” z Suśca.

Na scenie zaprezentował się także  zespół „Grabowiczanki” z Grabowicy,  który zakolędował „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Ej byliśmy bracia”. Warto dodać, że tymi utworami podczas przesłuchania eliminacyjnego w Krasnobrodzie zespół zakwalifikowali  się do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd   i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.  Życzymy zespołowi - który stanie do przesłuchania finałowego w szranki z najlepszymi wykonawcami, aby znalazł się na liście finalistów  podczas Koncertu Galowego w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu –Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie. 

Podczas tego wieczoru na scenie odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Łosińcu pod kierownictwem Marty Świderek – Dyrektor SP w Łosińcu oraz nauczycieli: Marii Krawiec, Zofii Wrześniowskiej i Renaty Hałasa. 

Kulminacyjnym wydarzeniem wieczoru był koncert w wykonaniu Chóru Katedry Lwowskiej im. Błogosławionego Jana Pawła II, który zaprezentował najpiękniejsze polskie, tradycyjne kolędy na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Zespół  złożony jest z Polaków mieszkających we Lwowie, a założony w 1971 roku przez Bronisława Pacana. Należy dodać, że jest to najstarszy z istniejących obecnie w środowisku polskim we Lwowie zespół chóralny.

Po bardzo pięknym występie Wójt Franciszek Kawa - wręczył „Szumka” kierownikowi chóru oraz wszystkim członkom pamiątkowego susieckiego dukata. Po zakończonym Wieczorze Kolęd nastąpiło spotkanie opłatkowe w czasie którego Wójt złożył życzenia noworoczne artystom, którzy wystąpili na scenie oraz zaproszonym gościom.
Nam pozostaje z tego miejsca zaprosić wszystkich państwa już za rok i znowu czymś zaskoczyć!

[GALERIA ZDJĘĆ]

Informator Turystyczny
Muzeum pożarnictwa w Oseredku
Najnowszy album
Konkurs Plastyczny "Arcydzieła z odpadów"

W naszej galerii posiadamy
zdjęć!
Kargul i Pawlak
Polub nasz profil na Facebook
Bądź zawsze na bieżąco