Eliminacje 53 OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU

6 kwietnia 2019 r. w sali widowiskowej GOK-u odbyły się Eliminacje do 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Organizatorami przeglądu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, Wójt Gminy Susiec, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim.

Imprezę rozpoczęła Dyrektor GOK– Joanna Kowalczuk witając wszystkich, a następnie głos zabrał Sekretarz Gminy Susiec – Tomasz Skroban, który podziękował za kultywowanie tradycji ludowego śpiewania i przekazywanie młodszemu pokoleniu.

Przegląd poprowadziła Wiktoria Pogudz. Podczas eliminacji zaprezentowało się 6 solistów i 10 zespołów z powiatu tomaszowskiego i zamojskiego.

Komisja  w  składzie: Prof. Jan Adamowski - językoznawca, znawca folkloru i badacz kultury regionalnej, wykładowca kulturoznawstwa UMCS, Janina Biegalska - Urząd Marszałkowski w Lublinie i Andrzej Sar - WOK Lublin - główny instruktor ds. dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny po wysłuchaniu wszystkich wykonawców zaprosiła na eliminacje wojewódzkie: Barbarę Kot ze Stawu Ujazdowskiego, Halinę Bosiak z Sitańca, „Złote Kłosy” z Łubcza, „Jezioranki” z Jezierni i „Grabowiczanki” z Grabowicy.

Dziękujemy  wszystkim wykonawcom za liczny udział, a wyróżnionym gratulujemy.

Eliminacje do 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, które odbywają się w Suścu dofinansowano ze środków finansowych  Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.

Powiatowy dzień bibliotekarzy