Dzień Kobiet

10 marca 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu odbył się Gminny Dzień Kobiet. Licznie przybyłe Panie z terenu naszej gminy, mogły spędzić miło czas pod znakiem wspaniałej zabawy i ciepłej atmosfery. Po przywitaniu przez Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego i złożeniu pięknych życzeń przedstawiona została prezentacja multimedialna o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych za 2018 rok przez Dyrektor GOK –Joannę Kowalczuk. Następnie strażacy z OSP Grabowica – Sylwek i Wojtek, oraz z OSP Łosiniec II - Wiesław, przygotowali program kabaretowy, który rozbawił całą publiczność do łez. Dodatkowo w wykonaniu Wiesława wysłuchaliśmy koncertu różnych piosenek.

Aby tradycji stało się zadość -  symbolicznego goździka wraz z gorącymi życzeniami - wszystkie przybyłe Panie otrzymały z rąk Wójta Gminy Susiec- Zbigniewa Naklickiego, Leszka Ważnego - Przewodniczącego Rady Gminy, Tomasza Skrobana - Sekretarza Gminy Susiec, Tadeusza Suskiego i Jana Fila – Radnych Powiatu Tomaszowskiego. Upominkowe kosze wraz z podziękowaniami otrzymały Zespoły Śpiewacze i Koła Gospodyń Wiejskich oraz słodkości które trafiły do prezesek stowarzyszeń. Szczególne podziękowania padły na ręce Ewy Piwko-Witkowskiej - Prezes LGD „Roztocze Tomaszowskie”  i Marty Fus - Dyrektora biura, które swoją pracą, działalnością, zaangażowaniem wspierają naszą gminę. Kosz upominkowy otrzymała także Dyrektor GOK – Joanna Kowalczuk, który został wręczony w imieniu Starosty Tomaszowskiego przez Jana Fila - Członeka Zarządu Powiatu.

Dopełnieniem tego wieczoru była lampka szampana i słodki poczęstunek: gorąca szarlotka z lodami, sałatka owocowa - przygotowane przez Panie z KGW z Suśca oraz zestaw tradycyjnych ciast domowych, które upiekły Panie z KGW  Rybnica.

Dziękujemy wszystkim Paniom za tak liczną obecność i wspaniałą współpracę.

Przegląd Pieśni Maryjnej w Łukawcu 2019