Zaczytany Dom Kultury

„ZACZYTANY DOM KULTURY” W dniu 24 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie z ciekawymi ludźmi. Były to osoby, które mają doświadczenia i wspomnienia z okresu II wojny światowej oraz osoby związane z solidarnością.
Spotkanie odbywało się w oparciu o otrzymane publikacje z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Zaczytany Dom Kultury”, które zostały przekazane dla Biblioteki w Suścu. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej w Suścu wraz z wychowawcą Anną Rojek i seniorzy. Państwo Zofia i Marian Mułowie z Huty Szumy i Helena Mielniczek z Nowin przedstawili swoje losy z okresu II wojny światowej, są to osoby ocalone z transportów dzieci Zamojszczyzny. Świadectwo wielkiej historii, opowieść o ludziach, którzy stali za wydarzeniami z 1989 r. w nawiązaniu do publikacji „Narodziny S” M. Stępniaka przekazał nam zajmujący się tymi wydarzeniami, Wincenty Koman zamieszkały w Gdańsku a pochodzący z naszej gminy Susiec z miejscowości Nowiny.