Orszak Trzech Króli

W niedzielne popołudnie 6 stycznia  2019 roku po raz pierwszy w Gminie Susiec odbył się „Orszak Trzech Króli”. Uroczystość rozpoczęliśmy  o godz. 14:00  Mszą Świętą, sprawowaną przez Ks. dr kanonika Andrzeja Niedużaka w Kościele Parafialnym w Suścu. Liturgię Mszy Św. ubogaciła oprawa muzyczna Orkiestry Dętej z Łosińca pod batutą Janusza Kiecany oraz Zespołu śpiewaczego „Szumy” przy akompaniamencie Marty Burda. Po Mszy świętej mieszkańcy gminy Susiec wyruszyli w barwnym korowodzie prowadzonym przez Trzech Króli w których wcielili się Panowie: Bronisław Gruszka, Skiba Władysław, Edward Lipian  z „Klubu Seniora”.  Drogę wskazywała gwiazda betlejemska, za którą kroczyli dzieci, młodzież, zespoły śpiewacze, koła gospodyń wiejskich, strażacy oraz mieszkańcy w pięknych kolorowych przebraniach przy wspólnym kolędowaniu.

Tegorocznemu orszakowi towarzyszyła piękna zimowa aura. Orszak przeszedł do Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu, gdzie odbył się jak co roku „ Wieczór kolęd”.

Organizatorami Orszaku byli Proboszcz Parafii Susiec, Wójt Gminy Susiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację Orszaku, a w szczególności kierownikowi Posterunku Policji w Suścu za zabezpieczenie oraz  mieszkańcom gminy Susiec za bardzo liczny udział w korowodzie.

Konkurs recytatorski "Poezją witamy wiosnę"