Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
  • Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
  • Image 07
  • Image 08
  • Image 09
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu
Powitanie
Witaj na oficjalnej stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2018

Święto Pieczonego Ziemniaka

 

7 października 2018 roku w miejscowości Maziły odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka, którego organizatorami byli Wójt Gminy Susiec i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, a współorganizatorem sołectwo Maziły.
Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły CASIO przygotowani przez  Zdzisława Hacię. Tuż po nich powitalnym przemówieniem uroczystość otworzył Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki. Na scenie w tym dniu wystąpiły trzy zespoły śpiewacze z Gminy Susiec, a mianowicie zespół "Kwiaty Roztocza"
z Gminy Susiec, zespół "Sopocka Nuta" z Majdanu Sopockiego oraz zespół "Jutrzenka" z Ciotuszy Nowej.
Organizatorzy obok konkurencji sportowych, które przyciągnęły wiele chętnych uczestników, zarówno tych młodszych, jak i starszych, przygotowali dwa konkursy. Pierwszy dla najmłodszych na "Ziemniaki - Cudaki", na który wpłynęła rekordowa liczba prac, bo aż 109. Komisja w składzie: Zbigniew Naklicki – przewodniczący oraz członkowie: Elżbieta Gęborys, Marzena Ważna, Wojciech Rogoziński, Monika Bondyra i Patrycja Kawka nie miała łatwego zadania. Lista laureatów znajduje się w załączniku. Z kolei drugi konkurs na "Najsmaczniejszą Potrawę z Ziemniaka" skierowany został do Kół Gospodyń Wiejskich. W konkursie udział wzięły wszystkie koła z terenu gminy Susiec, czyli 15 kół. Wszystkie potrawy zachwycały wyglądem oraz smakiem. Komisja w składzie: Zbigniew Naklicki – przewodniczący oraz przedstawicielki zespołów śpiewaczych: Maria Gruszka, Anna Koper, Alina Bednarz, Stefania Obirek, Halina Szymańska, Krystyna Herda, Monika Biała i Jolanta Kudyba postanowiła nagrodzić następujące koła: I miejsce – KGW "Niezapominajki" z Rybnicy z potrawą "Ziemniaczana tortilla", II miejsce – KGW Susiec - "Pączek ziemniaczany", III miejsce – KGW "Nad Szumami" z Huty Szumy - "Ciasto ziemniaczane z orzechami" oraz przyznać jedno wyróżnienie dla KGW Grabowica - "Gwiazda ziemniaczana". Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Wszystkie koła gospodyń wiejskich, zespoły śpiewacze oraz śpiewaczka ludowa Janina Kowalczuk z Grabowicy otrzymały podziękowanie za współpracę
i całokształt swojej działalności od organizatorów.
Dodatkowo na scenie odbyły się koncerty zespołów "Gdzie diabeł nie może"
i "Dekada". Na zakończenie odbyła się zabawa, którą poprowadził zespół "Pryzmat".   Święto Pieczonego Ziemniaka z pewnością możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych. Zawdzięczamy to wszystkim obecnym na święcie, a przede wszystkim sołectwu, KGW i mieszkańcom z miejscowości Maziły za wspaniałą organizację, zgranie i współpracę. DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY.
Informator Turystyczny
Muzeum pożarnictwa w Oseredku
Najnowszy album
Przegląd Pieśni Maryjnej w Łukawcu 2019

W naszej galerii posiadamy
zdjęć!
Kargul i Pawlak
Polub nasz profil na Facebook
Bądź zawsze na bieżąco