Głośne czytanie w bibliotece w Suścu

W dniu 4 lipca 2018 r. w bibliotece odbyło się spotkanie najmłodszej grupy z Przedszkola w Suścu.

25 dzieci uczestniczyło w głośnym czytaniu bajki „Calineczka”

Promujemy idę głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat , zwracamy uwagę na konieczność czytania dzieciom aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie.

Spotkanie upłynęło w miłej, wesołej atmosferze, dzieci wypożyczyły po 1 książeczce do domu a biblioteka zyskała nowych czytelników.

Bezpośredni kontakt dziecka z książką w bibliotece ma ogromne znaczenie i miejmy nadzieję, że spotkania takie zaowocują w przyszłości , bo jak mówi przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.

Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!

Otwarcie Letniska w Majdanie Sopockim 2018