Festiwal Ludowy "Łączy Nas Kultura"

V Międzynarodowy Festiwal Ludowy „Łączy Nas Kultura”

1 lipca 2018 roku w Łopienniku Nadrzecznym odbył się V Międzynarodowy Festiwal Ludowy „Łączy Nas Kultura”-  to impreza ukazująca i promująca bogate walory tradycji ludowej  naszego województwa lubelskiego, jak również   naszych sąsiadów z kraju i z zagranicy. Na festiwalu doceniono także osoby, które w szczególny sposób angażują się  w upowszechnianie i promowanie kultury ludowej i  bezgraniczne oddają  się swojej pasji  dla dobra społecznego. Takie wyróżnienie otrzymała  Dyrektor naszego GOK - Joanna Kowalczuk, która wraz Wójtem naszej gminy – Zbigniewem Naklickim, uczestniczyła w festiwalu.  W trakcie imprezy, jako reprezentanci naszej gminy, wystąpił  zespół „Kwiaty Roztocza”, - promując śpiewem nasz region.