VII Jarmark Susiecki

Piękna pogoda, niesamowita publiczność, konkurs na Łakocia Roztoczańskiego, rękodzieło, koncerty, program imprezy zarówno dla małego jak i dużego to wszystko towarzyszyło VII edycji Jarmarku Susieckiego, który odbył się 29 kwietnia 2018 r.

Organizatorem Jarmarku był Wójt Gminy Susiec i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. Patronat Honorowy objął Starosta Tomaszowski – Jan Kowalczyk, a patronat medialny to Polskie Radio Lublin, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie” i LOT Roztocze.

Podczas Jarmarku tradycyjnie odbył się konkurs na Roztoczańskiego Łakocia skierowany do KGW z powiatu tomaszowskiego. Komisja w składzie Lucyna Kozyra – przewodnicząca, Zuzanna Naklicka i Ewa Piwko – Witkowska przyznały I miejsce dla KGW Pasieki gm. Tomaszów Lub. za sernik porzeczkowy, a wyróżnienie KGW Chyże gm. Bełżec za sernik makowy. Każdy mógł spróbować roztoczańskich łakoci  które również przygotowały KGW Ciotusz Nowa (amoniaczki), KGW Ciotusza Stara (księga czekoladowej rozpusty) – gm. Susiec, KGW Steniatyn - miasto Łaszczów (szarlotka babci Józi) i KGW Zadnoga gm. Krynice (ciasto drożdżowe z serem). Uczestnicy konkursu otrzymali kosze upominkowe i nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego i GOK Susiec.

To również fundatorzy nagród dla najlepszych zawodników III edycji Biegu Nad Tanwią, której dekoracja z wręczaniem pucharów i nagród rzeczowych odbyła się na scenie podczas imprezy.

Na imprezie mogliśmy podziwiać  także wystawców i twórców ludowych, którzy prezentowali wyroby rękodzielnicze oraz posmakować smakołyków regionalnych przygotowanych przez wyżej wymienione KGW z powiatu tomaszowskiego.

Jarmark to również występy: Pokaz Mody w wykonaniu seniorów „Pora dla Seniora” czy śpiew w ich wykonaniu, oraz Zespołów śpiewaczych: „Jutrzenka” z Ciotuszy Nowej, „Zagórzanki” z Łuszczacza”  i „Olszanka” z Wólki Łosinieckiej.

Późnym popołudniem rozpoczęliśmy koncerty zaczynając od  Kapeli „Zbójnicy”, następnie Zespołu Feeria, kolejno zespołu Extra Mocni po którym wystąpiła gwiazda Jarmarku TOP GIRLS z największymi swoimi przebojami jak: Mleczko, Wesele, Zakochana . Do późnych godzin nocnych świetnie bawił publiczność Dj Pepo z zespołem.

Jeszcze raz w imieniu organizatorów dziękujemy wystawcom, twórcom, uczestnikom i publiczności za bycie z nami podczas VII edycji Jarmarku Susieckiego, oraz wszystkim, którzy pomagali przy jego organizacji. Do zobaczenia za rok.

Relacja Video(film Media VTL)
Fotogaleria(turystyka.susiec.pl)

Cyrk "Astoria" w Suścu