Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
  • Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
  • Image 07
  • Image 08
  • Image 09
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu
Powitanie
Witaj na oficjalnej stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu.

VII Jarmark Susiecki


Piękna pogoda, niesamowita publiczność, konkurs na Łakocia Roztoczańskiego, rękodzieło, koncerty, program imprezy zarówno dla małego jak i dużego to wszystko towarzyszyło VII edycji Jarmarku Susieckiego, który odbył się 29 kwietnia 2018 r.

Organizatorem Jarmarku był Wójt Gminy Susiec i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. Patronat Honorowy objął Starosta Tomaszowski – Jan Kowalczyk, a patronat medialny to Polskie Radio Lublin, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie” i LOT Roztocze.

Podczas Jarmarku tradycyjnie odbył się konkurs na Roztoczańskiego Łakocia skierowany do KGW z powiatu tomaszowskiego. Komisja w składzie Lucyna Kozyra – przewodnicząca, Zuzanna Naklicka i Ewa Piwko – Witkowska przyznały I miejsce dla KGW Pasieki gm. Tomaszów Lub. za sernik porzeczkowy, a wyróżnienie KGW Chyże gm. Bełżec za sernik makowy. Każdy mógł spróbować roztoczańskich łakoci  które również przygotowały KGW Ciotusz Nowa (amoniaczki), KGW Ciotusza Stara (księga czekoladowej rozpusty) – gm. Susiec, KGW Steniatyn - miasto Łaszczów (szarlotka babci Józi) i KGW Zadnoga gm. Krynice (ciasto drożdżowe z serem). Uczestnicy konkursu otrzymali kosze upominkowe i nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego i GOK Susiec.

To również fundatorzy nagród dla najlepszych zawodników III edycji Biegu Nad Tanwią, której dekoracja z wręczaniem pucharów i nagród rzeczowych odbyła się na scenie podczas imprezy.

 Na imprezie mogliśmy podziwiać  także wystawców i twórców ludowych, którzy prezentowali wyroby rękodzielnicze oraz posmakować smakołyków regionalnych przygotowanych przez wyżej wymienione KGW z powiatu tomaszowskiego.

Jarmark to również występy: Pokaz Mody w wykonaniu seniorów „Pora dla Seniora” czy śpiew w ich wykonaniu, oraz Zespołów śpiewaczych: „Jutrzenka” z Ciotuszy Nowej, „Zagórzanki” z Łuszczacza”  i „Olszanka” z Wólki Łosinieckiej.  

Późnym popołudniem rozpoczęliśmy koncerty zaczynając od  Kapeli „Zbójnicy”, następnie Zespołu Feeria, kolejno zespołu Extra Mocni po którym wystąpiła gwiazda Jarmarku TOP GIRLS z największymi swoimi przebojami jak: Mleczko, Wesele, Zakochana . Do późnych godzin nocnych świetnie bawił publiczność Dj Pepo z zespołem.

Jeszcze raz w imieniu organizatorów dziękujemy wystawcom, twórcom, uczestnikom i publiczności za bycie z nami podczas VII edycji Jarmarku Susieckiego, oraz wszystkim, którzy pomagali przy jego organizacji. Do zobaczenia za rok.

Relacja Video(film Media VTL)
Fotogaleria(turystyka.susiec.pl)

Informator Turystyczny
Muzeum pożarnictwa w Oseredku
Najnowszy album
WOŚP 2019

W naszej galerii posiadamy
zdjęć!
Kargul i Pawlak
Polub nasz profil na Facebook
Bądź zawsze na bieżąco