Szkolenie Dyrektorów Instytucji Kultury

W dniach 26-27 kwietnia 2018 r. odbyło się w Suścu szkolenie dla Dyrektorów i Menadżerów Instytucji Kultury z terenu województwa lubelskiego.

Organizatorem szkolenia był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Gminny Ośrodek Kultury w Suścu przy współpracy Instytucji Kultury z powiatu tomaszowskiego czyli: SOK Jarczów, GOK Bełżec, Tomaszowski Dom Kultury, GOK Krynice, GOK Łaszczów,  SCK Tyszowce i GOK Podhorce. Partnerem szkolenia była Firma Pro-Art z Rzeszowa.

Podczas szkolenia dyrektorzy również mieli możliwość skosztowania regionalnych potraw przygotowanych przez: KGW „Niezapominajki” z Rybnicy gm. Susiec, KGW Polany gm. Krynice, KGW gm. Bełżec, KGW „Honoratki” z Kolonii Gródek gm. Jarczów, KGW Rabinówka gm. Tomaszów Lub., KGM- "Lejdis" - miasto Tomaszów Lub., GOK Łaszczów i SCK Tyszowce.

Tego dnia promowaliśmy także potencjał turystyczny powiatu tomaszowskiego zwiedzając:  Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, Rezerwat „Szumy” nad Tanwią, Muzeum – Miejsce Pamięci w Bełżcu, gdzie przywitał nas Wójt Gminy Bełżec – Andrzej Adamek. Odwiedziliśmy również Tomaszowski Dom Kultury zostając przywitanym przez Burmistrza Wojciecha Żukowskiego i zaproszeni na występ Zespołu Folklorystycznego „Roztocze” czy obejrzenie prezentacji.

Zaś wieczorem po ciepłych słowach  skierowanych do dyrektorów przez Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego, który docenił pracę w  instytucji kultury,  oraz po przemówieniu Marszałka Województwa Lubelskiego – Krzysztofa Grabczuka  mogliśmy nie tylko wysłuchać, ale i pobawić się przy koncertach min.  Zespołu „The Black Rose” działający przy GOK Susiec, Małgorzaty Boć (wok. Zespołu Revolution) – artystki tworzącej programy artystyczne, oraz Zespołu „Relax” z Bełżca.

Dziękujemy Dyrektorowi Arturowi Sępoch -WOK Lublin za wszystkie podziękowania złożone w tych dniach na ręce członkiń KGW oraz naszych instytucji, mamy nadzieję, że pokazując nasz potencjał turystyczny, kulturowy i kulinarny jeszcze nie raz będziemy gościli tak dostojne grono przedstawicieli kultury.

Cyrk "Astoria" w Suścu