Eliminacje 52 OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH

21 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbyły się Eliminacje do 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Komisja  w  składzie:
  1. Prof. Jan Adamowski - językoznawca, znawca folkloru i badacz kultury regionalnej, wykładowca kulturoznawstwa UMCS
  2. Janina Biegalska – Urząd Marszałkowski w Lublinie
  3. Andrzej Sar – WOK Lublin - główny instruktor ds. dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny
  4. Ewa Piwko – Witkowska – Prezes Zarządu LGD „Roztocze Tomaszowskie”

po wysłuchaniu 3 solistów i 8 zespołów postanowiła zakwalifikować na eliminacje wojewódzkie:

Zespół „Roztoczanki” z Soch

Zespół „Białowolanki” z Białowoli

W podziękowaniu za udział komisja przyznała wyróżnienia finansowe, które zostały ufundowane ze środków Województwa Lubelskiego.