Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
  • Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06
  • Image 07
  • Image 08
  • Image 09
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu
Powitanie
Witaj na oficjalnej stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu.

XI Transgraniczny Festiwal Piesni o Roztoczu 2012

 

Tegoroczny XI Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu, który odbył się w niedzielę 29 lipca w Suścu uroczyście otworzył „Kazimierz Pawlak" – czyli nasz Wójt Franciszek Kawa, który na ten dzień specjalnie przygotował scenkę kabaretową nawiązującą do bohaterów filmu „Sami swoi".

Podczas Festiwalu odbył się konkurs Piosenki o Roztoczu, do którego zgłosiło się, aż 19 kapel i zespołów. Komisja w składzie Janusz Kiecana – Dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu – przewodniczący, Agnieszka Kozyra – Dyrektor GOK w Bełżcu, Grzegorz Piliszczuk – Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach przyznali następujące miejsca: Kategoria Zespoły: I miejsce „Grabowiczanki" z Grabowicy, II „Sonata" z Narola, III „Udryczanki" z Udrycza, Wyróżnienia dla zespołu „Zagórzanki" z Łuszczacza i „Sąsiadeczki" z Łaszczówki; Kategoria Kapele: I miejsce „Kapela Rzemyki" z Józefowa, II „Kapela Braci Bednarzy" z Tomaszowa Lub., III „Kapela Bełżecka". Zwycięscy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub, oraz Nadleśnictwo Józefów. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i słynnego „Szumka z Roztocza". Tego dnia przygotowano wiele atrakcji, które zapełniły program festiwalu do późnych godzin nocnych. Na scenie wystąpili: „WESOŁA FERAJNA" z Husynnego ( powiat hrubieszowski), Zespół „ACCORD" z Tarnopola (Ukraina), DJ ADAMS i DJ AXEL (gwiazdy muzyki klubowej), „DBOMB" - gwiazda wieczoru, oraz zespół „POWER-PLAY". Jednak największe show zrobił TEATR OGNIA BOHEMA Z SANDOMIERZA, który przygotował pokaz Fireshow . Przed sceną tańczyli z ogniem w rytm muzyki ukraińskiej w strojach kozackich, co dawało niesamowite wrażenie.

XI Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1.3 objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Specjalne podziękowania kierujemy do sponsorów: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Nadleśnictwo Józefów, Andrzej Kudlicki - Biuro Turystyczne Quand – Tomaszów Lubelski, Piotr Bujara – Usługi Tartaczne Wyrób i Sprzedaż Tarcicy – Susiec, Zdzisław Jachym – Hurtownia Chemiczna Tomaszów Lubelski, Wiktor Hałasa Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego – Kunki, Kazimierz Caryk- Zakład Usług Wielobranżowych – Susiec, Kazimiera Myszkowska–Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „DRAKO"- Paary,Firma Adamex Biłgoraj.

Podsumowując należy podkreślić, przede wszystkim duże zainteresowanie zespołów biorących udział w festiwalu jak również, wyjątkowo aktywne uczestnictwo i zainteresowanie licznie przybyłych turystów, mieszkańców i gości festiwalowych. Jak widać na złączonych zdjęciach z roku na rok nasz festiwal, cieszy się coraz szerszym uznaniem ze względu na wysoki poziom artystyczny uczestników festiwalu i gwiazd występujących na scenie festiwalowej oraz bogatą ofertę promocyjną i dobrą organizację. Jesteśmy przekonani, że kolejne edycje będą równie bogate i atrakcyjne, i że to nie kres naszych pomysłów i możliwości, dlatego też już dzisiaj zapraszamy na kolejny festiwal za rok. Do zobaczenia!

[GALERIA ZDJĘĆ]

Informator Turystyczny
Muzeum pożarnictwa w Oseredku
Najnowszy album
Konkurs Plastyczny "Arcydzieła z odpadów"

W naszej galerii posiadamy
zdjęć!
Kargul i Pawlak
Polub nasz profil na Facebook
Bądź zawsze na bieżąco