Notice: Trying to access array offset on value of type null in /includes/classes/PHPFusion/Locale.inc on line 44
Aktualności: Dożynki Gminno Parafialne w Łuszczaczu 2021 - Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Dożynki Gminno - Parafialne w Łuszczaczu 2021

22 sierpnia w Łuszczaczu odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Gospodarzem dożynek był Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki. Organizatorem dożynek był również Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, a współorganizatorami byli: Sołectwo Łuszczacz i Róża, OSP Łuszczacz, OSP Róża, KGW „Sąsiadki” Łuszczacz i Róża, Zespół „Zagórzanki”. Uroczystości dożynkowe rozpoczął barwny korowód, na czele którego jechał pięknie przystrojony traktor z rolnikami i kawalerami, następnie uczniowie z NSP w Łuszczaczu, Orkiestra Dęta z Łosińca, kolejno Starostowie Dożynek, a także Gospodarze Dożynek, zaproszeni goście oraz 9 delegacji z wieńcami: KGW „Sąsiadki” Łuszczacz, Róża, KGW „Super trzynastka” Paary, Sołectwo Susiec, KGW „Kniazianki” Łosiniec I, KGW Grabowica, KGW „Niezapominajki” Rybnica, KGW Kunki, KGW Maziły, KGW „Perełki Roztoczańskie” Oseredek, a także Zespół Zagórzanki oraz mieszkańcy gminy. Korowód przeszedł na plac dożynkowy, na którym starości dożynkowi Beata Kawka i Paweł Ćmiel przekazali chleb gospodarzowi naszej Gminy Wójtowi Zbigniewowi Naklickiemu, który podziękował rolnikom za ich trud ciężkiej pracy. Następnie Wójt i Starostowie Dożynek przekazali wspólnie chleb na ręce ks. Prałata dr Eugeniusza Derdziuka prosząc o odprawienie Uroczystej Mszy Świętej.
Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas: Zygmunt Byra – Dyrektor Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Jan Fila – Dyrektor Rejonu Energetycznego w Tomaszowie Lubelskim, a zarazem Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Tadeusz Suski – Radny Rady Powiatu Tomaszowskiego; Jan Kudełka – Skarbnik Gminy Susiec , Tomasz Skroban – Sekretarz Gminy Susiec, Adam Skiba – Leśniczy Nadleśnictwa Józefów, Ewa Piwko Witkowska – Prezes LGD „Roztocze Tomaszowskie”, Przemysław Jarecki – asystent ds. Kryminalnych Posterunku Policji w Suścu, Radni Gminy Susiec, sołtysi, mieszkańcy, goście i turyści.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Na scenie wystąpił Zespół „Lolek Orkiestra” prezentując włoski program artystyczny, odbył się również koncert Orkiestry Dętej z Łosińca pod batutą Janusza Kiecany oraz wystąpiły zespoły z Gminy Susiec: „Zagórzanki” z Ciotuszy Nowej, „Olszanka” z Wólki Łosinieckiej, „Szumy” z Suśca, „Kwiaty Roztocza” z gm. Susiec. Wspaniałą zabawę zapewniły nam: Kapela Bełżecka, zespół New York oraz Dj Sweetu.

W trakcie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs na wieniec dożynkowy. Komisja w składzie Joanna Kowalczuk Dyrektor GOK Susiec - przewodnicząca, Anna Kijko – członek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łosińcu, Edyta Nieścior – członek – nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych w Suścu, Joanna Hałasa – członek – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim, Magdalena Zimońska – członek – nauczyciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczaczu i Grażyna Jarosz – członek – pracownik GOK Susiec: przyznała w kategorii wieniec tradycyjny: I miejsce – KGW „Super Trzynastka” Paary, II miejsce – KGW Łuszczacz, III miejsce Kunki, wyróżnienie – KGW Maziły; w kategorii wieniec współczesny: I miejsce – KGW „Perełki Roztoczańskie” Oseredek, II miejsce – KGW Grabowica, III miejsce – „Kniazianki” Łosiniec I, wyróżnienie – Sołectwo Susiec oraz KGW „Niezapominajki” Rybnica.

Podczas Dożynek ogłoszono również wyniki z konkursu na najpiękniejszą posesję dożynkową, gdzie komisja w składzie Zigniew Naklicki – Wójt Gminy Susiec – przewodniczący i Tomasz Skroban – Sekretarz Gminy Susiec oraz Joanna Kowalczuk – przyznali następujące miejsca: I miejsce – Anna i Paweł Ćmiel, II-miejsce Jadwiga i Roman Machalscy, III miejsce – Agnieszka i Ireneusz Kopeć, wyróżnienia: Elżbieta i Damian Kawka, Krystyna i Stanisław Kłyż, Sylwia i Andrzej Rębisz.

Nagrody finansowe zostały ufundowane przez Wójta Gminy Susiec, GOK Susiec oraz LGD „Roztocze Tomaszowskie”.

Tego dnia zostały przyznane nagrody uznania dla rolników z sołectwa Łuszczacz w czterech kategoriach: kategoria I – rolnik 65+: Jan Piechnik, Albin Hołojuch, Wiktor Mazurek, Józef Piwko, Józef Łasocha, Roman Kawka, Roman Machalski, Jan Ożga, Stanisław Portka, Kazimierz Kaniowski, Stanisław Koper, Tadeusz Kawka, Józef Mazurek; kategoria II – rolnik zawodowy: Tadeusz Ćmil, Bolesław Kostur; kategoria III – uzdrowiciel sprzętu rolniczego na terenie gminy i powiatu: Krzysztof Bednarczuk, Jacek Bednarczuk; kategoria IV – nowoczesne i duże gospodarstwo: Beata i Stanisław Kawka oraz Anna i Paweł Ćmiel.

Całość uroczystości poprowadziła Dyrektor GOK Susiec – Joanna Kowalczuk.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dożynek na czele z koordynatorem Tomaszem Machalskim z całego serca dziękujemy.

Zdjęcia z drona wykonał Marcin Paska