Notice: Trying to access array offset on value of type null in /includes/classes/PHPFusion/Locale.inc on line 44
Aktualności: Rodzinne Ferie Zimowe - Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

Rodzinne Ferie Zimowe

GOK przygotował na czas ferii zimowych wspólną zabawę w internecie pt. „Rodzinne Ferie Zimowe”, celem  której  było  zapewnienie dzieciom udziału w różnych formach zajęć, rozbudzenie  wiary w siebie, rozwijanie umiejętności twórczego myślenia i integracja.
W ramach codziennych  spotkań, było czytanie  bajek przez Gokowskie Krasnale: „Czarwony Kapturek”, gdzie zadanie poległo na wykonaniu w domu przebrania w dowolną postać z bajki,  według własnego pomysłu, z materiałów ogólnie dostępnych, przebranie się w ten strój, wykonanie zdjęcia, „O rybaku i złotej rybce” do której  dzieci wykonały ilustracje złotej rybki oraz  „Jaś i Małgosia”. Realizowane były warsztaty plastyczne „Aniołek z krepiny” i  „Wiosenne tulipany”. Odbyło się spotkanie pt.” Przygoda w muzeum - muzealne eksponaty" a zadaniem rysunek z urządzeniem alarmującym. Dzieci, które spotykały się na TEAMS otrzymały figurki krasnali.
Ogłoszono również akcję przeznaczoną   dla czytelników ”Najaktywniejszy czytelnik ferii zimowych”, której celem było wyłonienie najaktywniejszych czytelników w dwóch kategoriach wiekowych :
  • dzieci i młodzież - gdzie najaktywniejszym czytelnikiem został Aleksander Porzucek
  • dorośli – najaktywniej czytała Danuta Pakosik.
Największym zainteresowaniem cieszyła  się rodzinna gra terenowa szlakiem Gokowskich Krasnali.  W ten zimowy dzień, podziwiając roztoczański krajobraz, grupy wyruszyły na szlak
w poszukiwaniu rekwizytów, uzupełniając jednocześnie kartę gry. Najmłodsi uczestnicy otrzymali upominki i słodkości.
Organizując ferie staraliśmy się dostarczyć uczestnikom miłych wrażeń, dając  możliwość dobrego spożytkowania czasu wolnego, integrując ich ze sobą, wdrażając do przestrzegania zasad współżycia społecznego, a jednocześnie umożliwiając rozwijanie własnych zainteresowań.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, których w sumie było ponad 50osób – dzieci, młodzież, dorośli a nawet seniorzy, za wspólną- wspaniałą zabawę i dopisujące humory. Również podziękowania należą się naszemu Wójtowi – Zbigniewowi Naklickiemu, który ufundował upominki i słodkości oraz służył pomocą w organizacji naszych działań.

Zebranie organizacyjne