Notice: Trying to access array offset on value of type null in /includes/classes/PHPFusion/Locale.inc on line 44
Aktualności: 11 Listopada Gminne Obchody Święta Niepodległości - Gminny Ośrodek Kultury w Suścu

11 Listopada - Gminne Obchody Święta Niepodległości

11 Listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka, bo to dzień ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

W tym dniu w 102 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości pomimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń, były obchodzone w skromnej oprawie i bez wielu osób, Gminne Obchody Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, Sekretarz Gminy Susie – Tomasz Skroban, Przewodniczący Rady Gminy Susiec – Leszek Ważny, Radny Rady Powiatu – Tadeusz Suski, Kierownik GOPS Susiec – Wioletta Litwin, Dyrektor GOK Susiec – Joanna Kowalczuk, oraz mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Suścu odprawioną przez proboszcza ks. kanonika dr Andrzeja Niedużaka oraz wikariusza ks. Krzysztofa Cyranowskiego którym dziękujemy za odprawioną mszę św. w intencji ojczyzny jak również wszystkim którzy uczestniczyli w nabożeństwie podczas której wszyscy modlili  się za tych, którzy oddali swe życie, za naszą wolność i o błogosławieństwo Boże dla nas oraz o dobre wykorzystanie daru wolności w tych trudnych czasach.

Po Mszy Św. Wójt Gminy Susiec wspólnie z proboszczem i wikariuszem złożyli wieniec przy pomniku koło GOK, a znicze zapalili Przewodniczący Gminy Susiec – Leszek Ważny i Sekretarz Gminy Susiec – Tomasz Skroban. Tego dnia również wspólnie z delegacją został złożony wieniec i zapalone znicze przy pomniku Józefa Piłsudskiego na Szumach.

Niepodległa do hymnu

Spotkania WTZ Grabowica