Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie, diecezja sosnowiecka), nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody.
Najciekawsze aranżacje podziwiane są podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego.
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski.
Naszą gminę w dniach 18 – 19 stycznia,  reprezentował Zespół „Grabowiczanki” z Grabowicy. Zespół wygrał eliminacje w Krasnobrodzie, gdzie dostał się do przesłuchań w Będzinie jednak  pomimo nie zdobycia żadnego miejsca gratulujemy zakwalifikowania się do Festiwalu, w którym wykonawcy prezentują bardzo wysoki poziom.

[GALERIA ZDJĘĆ]

Konkurs Plastyczny "Arcydzieła z odpadów"