Warsztaty Śpiewu Ludowego

W dniach 19 i 24 sierpnia 2020 odbyły się warsztaty śpiewu ludowego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, zorganizowane dla 8 Zespołów Śpiewaczych z Gminy Susiec: „Jutrzenka”, „Zagórzanki”, „Kwiaty Roztocza”, „Olszanka”, „Parzanki”, „Szumy”, „Grabowiczanki”, „Sopocka Nuta.
Warsztaty poprowadziła Pani Barbara Rabiega – Muzyk wokalistka, specjalność śpiew solowy, Początki przygody z muzyką ludową Pani Barbara rozpoczęła w Zespole Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” działającego przy Zamojskim Domu Kultury jako akompaniator i instruktor wolaku. Od 2006 r solistka, wokalistka Orkiestry Symfonicznej im K. Namysłowskiego w Zamościu. Od 2011 r. jako instruktor zespołu wokalnego Ale Cantare z Płoskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość.
Celem zajęć było doskonalenie  aparatu oddechowego, głosowego i artykulacyjnego, pracowano nad formą  śpiewu zespołowego - dwu i trzygłosowego w małej, kilkunastoosobowej grupie
W 8 warsztatach uczestniczyła również dyrektor GOK Susiec Joanna Kowalczuk koordynator projektu.
Dziękujemy Pani Basi za przeprowadzenie owocnych warsztatów.
Wywiad