28 Finał WOŚP!

12 stycznia 2020 roku Sztab WOŚP działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu pod kierownictwem Joanny Kowalczuk po raz 9 włączył się w akcję 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której hasłem przewodnim było: „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.  Współorganizatorami tego wydarzenia był Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, Zespół Szkół Publicznych w Suścu, Szkoła Podstawowa w Łosińcu i Szkoła Podstawowa w Majdanie Sopocki. Dla naszego Sztabu kwestowało 19 wolontariuszy, 10 wolontariuszy z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu pod opieką Anny Rojek, 6 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim pod opieką Katarzyny Koper oraz 3 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Łosińcu pod opieką Marty Świderek. A nasi wolontariusze to Justyna Soluch, Klaudia Kolbus, Dominika Kawa, Kamila Ostasz, Gabrysia Kapuśniak, Natalia Wójtowicz, Jakub Bartosik, Aleksandra Kowalik, Zuzanna Zawiślak, Julia Borowicz, Laura Ostromęcka, Maja Kawka, Julia Soluch, Julia Malec, Sebastian Kowalczuk, Emilia Suska, Karolina Paska, Patrycja Nieścior i Emilia Skiba.

Tego dnia o godzinie 11:00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Suścu rozpoczęła się IX edycja Turnieju piłki siatkowej „Dla Owsiaka”. W turnieju rywalizowało 8 drużyn: CZWARTKOWI, JAPATUUU, TOMASZÓW.PL, OLDBOYS 38+, NADLEŚNICTWO JÓZEFÓW, OSP GRABOWICA, BEŁŻEC, NADLEŚNICTWO NAROL. zdobywając następujące miejsca: I miejsce Nadleśnictwo Józefów, II miejsce Oldboys 38 + Susiec, III miejsce Tomaszów.pl. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, statuetki, a zwycięzcy puchary.

O godzinie 16:00 w Sali widowiskowej GOK rozpoczęła się część artystyczna w której wystąpiły Grupy 3 – latków, 4 – latków i 5 – latków z Przedszkola Samorządowego w Suścu pod opieką Gertrudy Borowiec, Teresy Kłus i Elżbiety Litkowiec, oraz uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabowicy pod kierownictwem Barbary Łasochy i Anny Rogowskiej. Na zakończenie dla wszystkich uczestników zagrał Zespół Sopocka Nuta z Majdanu Sopockiego pod kierownictwem Kamili Sobolewskiej.

Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki a najmłodsi słodkości z rąk Sekretarza Gminy Susiec  - Tomasza Skrobana, który skierował wiele ciepłych słów do wolontariuszy ich rodziców jak i opiekunów, a także do wszystkich, którzy wsparli Finał WOŚP.

Podczas Finału ze swoimi słodkościami wystawiło się Koło Gospodyń Wiejskich „Tanewa” Susiec, które cały dochód przeznaczyło na WOŚP.

Dzięki ofiarności dobrych ludzi Sztab przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu zebrał 11646.76 zł z czego z licytacji udało się zebrać 4425,90 zł.

Zwieńczeniem 28 Finału WOŚP było symboliczne „telefoniczne” światełko do nieba.

Dziękujemy WSZYSTKIM którzy pomagali w organizacji Finału, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Grabowicy za wykonanie statuetek oraz TYM którzy przyczynili się do pobicia NASZEGO REKORDU. Dziękujemy!!!

Spotkanie Zespoły Śpiewacze