Wieczór Kolęd

„Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać. Żeby żadna czarodziejka po trzydziestu latach nie stawała się czarownicą." ks. Jan Twardowski.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas obfitujący w wiele pięknych tradycji między innymi wspólne kolędowanie. Nawiązując do tradycji jak co roku 6 stycznia odbył się Wieczór Kolęd, którego organizatorami byli Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki i Gminny Ośrodek Kultury. Swoją obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Gminy Susiec – Tomasz Skroban, Skarbnik Gminy Susiec – Jan Kudełka, Radny Powiatu Tomaszów Lubelski  - Tadeusz Suski, Proboszcz Parafii Susiec Ks. dr Andrzej Niedużak, Wikary Parafii Susiec – Ks. Piotr Grzechnik,  Dyrektor NZOZ w Suścu i w Majdanie Sopockim – dr Mirosława Kapuścińska wraz z małżonkiem mecenasem Piotrem Kapuścińskim, Kierownik Posterunku Policji – Jarosław Krupa,  Leśniczy Nadleśnictwa Józefów – Adam Skiba, Prezes Gminnego Zarządu OSP Gminy Susiec – Piotr Korkosz, kierownicy i dyrektorzy jednostek Gminy, radni, sołtysi, prezesi stowarzyszeń, nauczyciele, dzieci, młodzież, strażacy i mieszkańcy.

Wszystkich zebranych powitał Sekretarz Gminy Susiec – Tomasz Skroban, który skierował kilka słów oraz złożył życzenia noworoczne.

W ten magiczny wieczór mogliśmy wysłuchać wiele pięknych kolęd i pastorałek wykonanych przez zespoły śpiewacze z terenu gminy Susiec:  KWIATY ROZTOCZA z gminy Susiec, OLSZANKĘ z Wólki Łosinieckiej, GRABOWICZANKI z Grabowicy, SZUMY z Suśca, ZAGÓRZANKI z Łuszczacza, JUTRZENKĘ z Ciotuszy Nowej, PARZANKI z Paar, SOPOCKĄ NUTĘ z Majdanu Sopockiego, a także Orkiestrę Dętą z Łosińca i Zespół „ZADYMA”  z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy.

Podczas uroczystości przedstawione zostały Jasełka przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczaczu pod kierunkiem Eweliny Ożga. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki, a najmłodsi również słodkości. Uroczystość Wieczoru Kolęd otworzyła Dyrektor GOK – Joanna Kowalczuk, a imprezę prowadziła Anita Malinowska.

Po części artystycznej mieliśmy okazję do wspólnej modlitwy i wysłuchania Ewangelii przez ks. Piotra Grzechnika, a także przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. W tym Nowym 2020 Roku życzymy Państwu wszelkiej pomyślności oraz szczęścia na każdy dzień. Niech nowy rok da Wam spełnienia na polu zawodowym oraz prywatnym. Życzymy też wiary i miłości, a także wielu sił oraz wytrwałości w pokonywaniu napotykanych trudności.

Podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Józefów za piękne choinki, a także strażakom za pomoc w organizacji.

Ferie zimowe 2020 tydzień II