Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2020 roku w Gminie Susiec po raz drugi odbył się „Orszak Trzech Króli”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną przez Ks. dr Kanonika Andrzeja Niedużaka w Kościele Parafialnym w Suścu, po której mieszkańcy gminy ruszyli w barwnym korowodzie.  Orszak prowadziła Gwiazda Betlejemska, za którą podążali Trzej Królowie w których wcielili się Panowie: Edward Lipian, Władysław Skiba, Bronisław Gruszka z „Klubu Seniora”. W korowodzie wzięły udział dzieci, młodzież, zespoły śpiewacze, koła gospodyń wiejskich, strażacy oraz mieszkańcy w pięknych kolorowych przebraniach.

Orszak przeszedł do Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu, gdzie został przywitany przez Orkiestrę Dętą z Łosińca pod batutą Janusza Kiecany. Organizatorami Orszaku byli Proboszcz Parafii Susiec, Wójt Gminy Susiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu Orszaku  w szczególności Posterunkowi Policji w Suścu i OSP Grabowica i OSP Susiec,  a mieszkańcom gminy Susiec za tak liczny udział w korowodzie.

Ferie zimowe 2020 tydzień II